Paniczny lęk przed bólem?


Wielu pacjentów obawia się dolegliwości bólowych, jakie mogą towarzyszyć prz wykonywaniu zabiegów stomatologicznych, jak np. leczenie kanałowe. Nasz gabinet stosuje tzw. sedację wziewną, która ma za zadanie uspokoić pacjenta przed podejmowanym leczeniem. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i nie towarzyszą temu żadne dodatkowe wkłucia, jak przy znieczuleniu miejscowym.

Dla kogo?


Sedacja tlenkiem azotu może być stosowana u dorosłych i dzieci. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i przeprowadzana pod kątem lekarza prowadzącego. Nie ma również wyraźnych przeciwwskazań do stosowania tejże praktyki rozluźniającej.

Na czym polega sedacja podtlenkiem azotu?


Polega na wdychaniu przez pacjenta tego związku przez maskę tlenową. Podtlenek azotu wywołuje uczucie wewnętrznego spokoju, dzięku czemu pacjent nie odczuwa stresu związanego ze zbliżającym się procesem zabiegowym. Uczucie relaksu, stan ogólnego rozluźnienia jest odczuwalne przez pacjentów już po kilku minutach od momentu rozpoczęcia wdychania. Stoicki spokój ma działanie tylko podczas zabiegu i nie wywołuje uczucia otumanienia tuż po nim.

Przed przystąpieniem do podania podtlenku, przeprowadzany jest wnikliwy wywiad z Pacjentem. Zabieg odbywa się pod czujnym okiem doświadczonego anestezjologa, który nadzoruje cały przebieg sedacji.

Bez stresu przez całą wizytę

Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Wskazania do zastosowania podtlenku:

• sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty,
• silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem,
• silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych,
• silny odruch wymiotny,
• nadpobudliwość nerwowa,
• długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym,
• usuwanie złogów nazębnych,
• otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi,
• opracowywanie próchnicy początkowej.

 

Zobacz film


Jedno miejsce, wielu specjalistów, setki zadowolonych Pacjentów.