Piękny uśmiech - najlepsza wizytówka


Stomatologia estetyczna powinna kojarzyć się z efektem wizualnym naszych zębów. Wszelkie, widoczne dla oka, poprawki w wyglądzie naszych zębów znajdują się pod skrzydłami stomatologii estetycznej. Zabiegi dedykowane są wszystkim, którzy chcą poprawić swój uśmiech w aspekcie wizualnym oraz nabrać pewności siebie.


1. Wybielanie


Zabiegi laserowego wybielania są najszybszą i najbezpieczniejszą metodą pozwalającą osiągnąć naturalnie biały uśmiech. Zabieg polega na aktywacji dedykowanego żelu, który może być także stosowany w przypadku pacjentów leczonych z powodu nadwrażliwości. Zaletą jest wysoka skuteczność oraz brak problemu z nadwrażliwością, jaka często występuje po klasycznych metodach wybielania. Zabieg trwa około 1-1,5 godziny.

2. Licówki

ta metoda sprawdzi się w przypadku gdy nasze jedynki pozostawiają wiele do życzenia. Jeżeli występują na nich widoczne niedoskonałości, takie jak: przebarwienia, ubytki, nierówności to jest to idealna metoda dla Ciebie. Polega na założeniu na jedynki licówek, które wykonanie są z wysokiej jakości porcelany. Porcelana używana w naszym gabinecie nie przebarwia się i pozwala cieszyć się efektami na długie lata. Co więcej, w centrum stomatologicznym Dentoplex istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegów na raty! Mimo nie najniższej ceny, licówki są najczęściej wykonywanym zabiegiem w zakresie stomatologii estetycznej.

3. Korony

Korony zębowe zakładane są w przypadku zębów, które zostały bardzo mocno zniszczone, przebarwione, są martwe, np. po leczeniu kanałowym, z wrodzonym brakiem szkliwa, a także w przypadku zębów uszkodzonych oraz w przypadku braku zębów (wówczas zakładanie korony jest końcowym etapem leczenia implantologicznego). Korony można wykorzystywać również, gdy zęby są tak słabe (np. po leczeniu kanałowym), że istnieje ryzyko ich złamania podczas normalnego żucia.

Korony cyrkonowe :

Korona cyrkonowa wykonywana jest na podbudowie z tlenku cyrkonu, który następnie jest licowany ultracienką warstwą porcelany. To materiał łączący w sobie właściwości metalu i porcelany. Korona cyrkonowa jest niezwykle trwała, twarda, a przy tym estetyczna. Jej kolor można dostosowywać do odcienia naturalnych zębów. Korona cyrkonowa wycinana jest przez specjalną frezarkę i projektowana komputerowo – CAD CAM. Materiał ten jest dobrze tolerowany przez organizm – nie powoduje alergii.

Korony porcelanowe :

Korona porcelanowa wyróżnia się przede wszystkim trwałością połączoną z estetyką. Wygląda bardzo naturalnie, a do tego jest bardzo twarda i wytrzymała. Popularnym wariantem jest korona porcelanowa na metalu. Jest ona dość elastyczna, dzięki czemu rzadziej pęka. Korona porcelanowa na metalu może jednak powodować reakcje uczuleniowe spowodowane alergią na metal (obecnie rzadziej z powodu wyeliminowania w składzie niklu). Jest ona gorsza estetycznie niż cyrkonowa ze względu na nieprzenikalność świetlną związaną z metalową podbudową.

4. Korekcja wady zgryzu


wada zgryzu jest dość powszechnym problem w społeczeństwie. Oferujemy leczenie z zastosowaniem nakładek, gdyż cechują się większą skutecznością i dyskrecją niż tradycyjne metody. Nakładki są estetyczne, wygodne i przezroczyste. Co najważniejsze, można je ściagnąć podczas jedzenia oraz szczotkowania zębów, co pomaga przy zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nakładki przesuwają ząb o 1mm w ciągu 3 tygodni, co znaczy że jest to 3-4 razy szybciej w porównaniu do aparatów ortodontycznych.


 

Zobacz film


Jedno miejsce, wielu specjalistów, setki zadowolonych Pacjentów.