Protetyka

Odbudujemy Twój uśmiech


Protetyka stosowana jest w przypadku konieczności zastąpienia brakującego zęba lub zębów. W zależności od przypadku jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie uzupełnienie protetyczne.


Dlaczego nie należy zostawiać pustego miejsca po ekstrakcji zęba?


Może to powodować rozchwianie się zębów i stopniowe przekrzywianie się pozostałych. W konsekwencji może to wpłynąć na nieprawidłową pracę układu pokarmowego.

1. Mosty protetyczne – stosowane w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Jak sama nazwa wskazuje, mosty opierają się na filarach, czyli zdrowych zębach. Zaletą jest niski koszt
2. Protezy ruchome (akrylowe) – opierają się bezpośrednio na dziąsłach, co może prowadzić do podrażnień. Zaletą jest stosunkowo niska cena.
3. Nowoczesne protezy elastyczne – wykonane z nylonu, acetanu i akrylu, trzymają się dużo lepiej niż protezy ruchome. Nie opierają się na dziąsłach i śluzówce.
4. Proteza - osadzona jest na implantach i korzeniach własnych zębów. Trzyma się najlepiej ze wszystkich protez. Posiada zatrzask, który sprawia wrażenie posiadania własnych zębów, co znacząco poprawia komfort mówienia.
5. Implanty - najlepszy sposób na zastąpienie brakującego zęba lub zębów. W miejsce po zębie wkręca się tytanową śrubę, która potrzebuje do 6 miesięcy, aby zespolić się z kością. Następnie zakłada się korony, które swoim kształtem imituje prawdziwego zęba. Implant wraz z koroną to najtwardszy materiał zastępujący zęba, który będzie służył do końca życia i nigdy się nie obsunie.

 

Zobacz film


Jedno miejsce, wielu specjalistów, setki zadowolonych Pacjentów.

Ważny komunikat:

Od 30 marca 2020 r. gabinety Dentoplex przyjmują Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i w sytuacjach awaryjnych, takich jak silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz, czy złamanie zęba.

Nie chcemy zostawić Państwa bez pomocy i opieki, a zarazem działając odpowiedzialnie, wprowadziliśmy zaostrzone procedury bezpieczeństwa oraz tymczasowy regulamin przyjmowania Pacjentów w naszej placówce. Prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującymi wytycznymi przed wizytą: Regulamin Covid-19

Działamy profesjonalnie nie tylko dzisiaj!

Od 30 marca 2020 r. wizyty w Dentoplex umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami: 513232300, 33 8119099 od 9.00 do 16.00

Minimalizując ryzyko transmisji wirusa zapewniamy miedzy innymi następujące środki:

  • - nasz personel w dniu pełnienia ostrego dyżuru ma przeprowadzone testy przesiewowe z krwi na obecność przeciwciał wirusa SARS-Cov-2,
  • - u każdego pacjenta przed wizytą jest przeprowadzany kwestionariusz epidemiologiczny, pomiar temperatury ciała oraz test z krwi na obecność p/ciał wirusa,
  • - posiadamy możliwość przyjmowania pacjentów rotacyjnie wykorzystując gabinety naprzemiennie, tak aby przygotować odpowiednio gabinety pod kątem sanitarnym i przeprowadzić pełną dezynfekcję,
  • - zdecydowało się na zakup specjalistycznego sprzętu, którego zadaniem jest przeprowadzanie dezynfekcji powietrza,
  • - nasz personel zaopatrzony jest w zaawansowane środki ochrony w tym maseczki z odpowiednim filtrem FFP3 najwyższy stopień ochrony dostępny na rynku.

Pamiętajmy, że zawód dentysty obarczony jest bardzo wysokim ryzykiem zakażenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu i nam wysoką ochronne. Prosimy o wyrozumiałość w tym trudnym dla wszystkich okresie.