Odbudujemy Twój uśmiech


Protetyka stosowana jest w przypadku konieczności zastąpienia brakującego zęba lub zębów. W zależności od przypadku jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie uzupełnienie protetyczne.


Dlaczego nie należy zostawiać pustego miejsca po ekstrakcji zęba?


Może to powodować rozchwianie się zębów i stopniowe przekrzywianie się pozostałych. W konsekwencji może to wpłynąć na nieprawidłową pracę układu pokarmowego.

1. Mosty protetyczne – stosowane w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Jak sama nazwa wskazuje, mosty opierają się na filarach, czyli zdrowych zębach. Zaletą jest niski koszt
2. Protezy ruchome (akrylowe) – opierają się bezpośrednio na dziąsłach, co może prowadzić do podrażnień. Zaletą jest stosunkowo niska cena.
3. Nowoczesne protezy elastyczne – wykonane z nylonu, acetanu i akrylu, trzymają się dużo lepiej niż protezy ruchome. Nie opierają się na dziąsłach i śluzówce.
4. Proteza - osadzona jest na implantach i korzeniach własnych zębów. Trzyma się najlepiej ze wszystkich protez. Posiada zatrzask, który sprawia wrażenie posiadania własnych zębów, co znacząco poprawia komfort mówienia.
5. Implanty - najlepszy sposób na zastąpienie brakującego zęba lub zębów. W miejsce po zębie wkręca się tytanową śrubę, która potrzebuje do 6 miesięcy, aby zespolić się z kością. Następnie zakłada się korony, które swoim kształtem imituje prawdziwego zęba. Implant wraz z koroną to najtwardszy materiał zastępujący zęba, który będzie służył do końca życia i nigdy się nie obsunie.

 

Zobacz film


Jedno miejsce, wielu specjalistów, setki zadowolonych Pacjentów.